Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

VELIKONOCE NA JIŽNÍ MORAVĚ

O Velikonocích jsme se letos vydali na jižní Moravu. Odpočinout si od města a také zjistit, jak se tyto svátky slaví na vesnici. Po příjezdu do vesničky nedaleko Hodonína jsme se ubytovali a náš prázdninový pobyt zahájili táborákem s přáteli. Hned ráno jsme se aktivně zapojili do velikonočních tradic a zúčastnili se "hrkání po dědině". Zvony totiž na Velký pátek nezvoní, říká se, že odletěly do Říma. Lidé tak nevěděli, kdy je ráno a kdy poledne. Proto v tento den obchází děti tradičně vesnici s hrkači a hlasitým hrkáním nahrazují bití zvonů. Po ranní obchůzce jsme byli pozváni na klubovnu vodních skautů, kde jsme měli možnost seznámit se s místními dětmi. Zahráli jsme si hry a také se naučili plést pomlázky.

V sobotu jsme vyrazili na výlet do Zoo Hodonín, potěšit naší přítomností místní zvířátka. Zoologická zahrada se dětem moc líbila. V neděli jsme se pustili do barvení vajíček a pletení pomlázek. Největší zábava byla vajíčka vyfukovat. Při soustředění na vytváření jsme si ani nevšimli, že se na dvorku objevil dopis. Velikonoční zajíček připravil dětem stezku s úkoly. S nadšením jsme se vydali po stopách a hledali další dopisy s úkoly. Za odměnu nás čekal košík plný dobrot.

V pondělí ráno se vstávalo brzo, kluci už se nemohli dočkat, až holky vymrskají. A pak už jsme museli balit. Nikomu se zpátky do Brna nechtělo, ale to se z dovolené zpět k učení a povinnostem nechce nikdy. Každopádně - pobyt jsme si maximálně užili. S dětmi na domově často řešíme každodenní starosti a problémy, učení, povinnosti. Na dovolené se najednou poznáváme úplně jinak, máme spoustu času si jen tak povídat, hrát si, smát se. Vztahy se v tyto okamžiky prohlubují a my jsme nesmírně rádi, že je s dětmi můžeme prožívat.

Zpět...