Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

NOVOROČNÍ OBĚD V OSTOPOVICÍCH

Všichni známe ten předvánoční shon a stres, kdy se snažíme všechno uklidit, připravit, nazdobit a k tomu si ještě užít advent s přáteli, spolužáky, dětmi. I u nás je to hezké, ale zároveň náročné období. Snažíme se, aby se děti mohly podílet na tvoření výzdoby, adventních věnců, pečení vánočního cukroví. Aby poznaly a vyzkoušely si různé zvyky a tradice, které pak budou moci předávat svým dětem. Aby řádně oslavily Vánoce s kamarády, spolužáky, učiteli. Snažíme se dostatečně ocenit jejich krásná vánoční vystoupení, pomáháme při obdarovávání jejich blízkých a také učíme děti dárky s pokorou přijímat.
Tento čas pak vrcholí 24. prosince radostí z krásných dárků, milých slov a láskyplné atmosféry. Všichni se ale v onen den u vánočního stromku nesejdeme. Některé děti odjíždí na vánoční svátky ke svým blízkým a užívají si prázdniny jinde. Věříme, že si svátky užily všechny děti a nikomu nic nechybělo.
Přesto však může někoho mrzet, že ke štědrovečernímu stolu nezasedl se svými přáteli z domova. To si ale hned po prázdninách vynahradíme. Již tradičně nám společný novoroční oběd dopřeje restaurace U Volejníků. Toto pozvání nás velmi těší. Spolu s dětmi sice vaříme rádi, ale že nemusíme po obědě umývat nádobí a ještě dostaneme pohár jako sladkou tečku, to se nedá odmítnout.
Jídlo v restauraci je pro nás opravdu výjimečné, některé děti ho letos zažily dokonce poprvé. Musíme tak omluvit drobné nedostatky v našem stolování, ale ty jistě do příště vypilujeme :). Jak jinak se totiž můžeme zlepšovat, než čerpáním z vlastních zkušeností.
Děkujeme moc za výborný nedělní oběd a příjemnou atmosféru, kdy si s dětmi můžeme v klidu připít na nový rok, znovu si popovídat o všech zážitcích z Vánoc a pak společně vykročit pravou nohou do roku 2023.

Zpět...