Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

VÁNOCE 2020

Snad každé dítě má v roce nejraději 24. prosince. A ani u nás tomu není jinak. Vánoční atmosféra se prolíná domovem už od začátku prosince. Děti píší Ježíškovi, pouští koledy, s tetami pečou cukroví a počítají dny do Štědrého dne.

Prosinec se nese vždy v duchu návštěv, které mají děti moc rády. Tyto akce jsme ale bohužel museli letos z důvodu koronaviru vynechat. I přesto se však našli sponzoři, kteří dětem zajistili krásné dárky. Nemohli je dětem předat osobně a radovat se s nimi, což nás mrzí. Snad se budeme moci setkat příště a vynahradit si tento čas.

Vánoční besídka v DD proběhla tedy pouze s domácími. I když nám přátelé a bývalí kolegové chyběli, společné odpoledne jsme si užili. Děti se naučily krásné písničky a básničky, kterými nám adventní dobu zpříjemnily a navodily krásnou vánoční atmosféru. Musím říct, že máme moc šikovné děti :).

Před Vánoci jezdíme také do domova důchodců v Sokolnici, abychom potěšili babičky a dědečky. Osobně jsme se letos setkat nemohli, a tak jsme aspoň poslali přáníčka a obrázky, které děti malovaly. A daly si opravdu záležet.

No a pak už jsme konečně otevřeli poslední okénko v adventním kalendáři a užívali si Štědrý večer. Tedy kdyby to bylo na dětech, nebyl by to vůbec večer, ale poledne, nebo spíš ráno. Do doby, než vyjde první hvězdička a přijde Ježíšek se jim totiž zdálo ještě spousta času. Ten jsme si ale urychlili sledováním pohádek a také jsme zkoušeli různé vánoční zvyky a tradice. Místo lití olova jsme zvolili vosk. Děti si do dalšího roku vyvěštily lásku a bezpečí. Také jsme pouštěli lodičky ze skořápek, které jsme si během adventu vyrobili. Ty nám ukázaly, že umíme držet pohromadě a máme se rádi. A u štědrovečerní večeře našli v jablíčku všichni hvězdičku. Děti krásně připravily vánoční tabuli, oblékly si slavnostní šaty a společně zasedly k jednomu stolu. Večer jsme si zpestřili prskavkami a také si zazpívali koledy. A pak už jsme slyšeli Ježíškův zvoneček. Dočkali jsme se! Pod stromečkem našel každý to, co si přál. A nejenom to. Děti měly obrovskou radost a ve vzduchu byla cítit pohoda, klid a láska. A tak jsme i přes všechna opatření prožili krásné svátky.

Sponzorům za dárečky moc děkujeme :).

Zpět...