Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

CO VŠECHNO JSME STIHLI PŘED PRÁZDNINAMI

Tento školní rok byl hodně odlišný od roků minulých. Děti se učily doma, nemohli jsme vyrazit na každoroční akce, kultura i zábava byla hodně omezená. Ve spoustě věcech jsme si museli vystačit sami. A to nás spoustu naučilo. Zdokonalili jsme se ve vzájemném respektování, zase jsme se o něco sblížili a zažili jsme některé akce tentokrát v užším kruhu. A vůbec to nebylo špatné. Například pálení čarodějnic. Děti spojily své síly a vyrobily čarodějky, které se jim moc povedly. Aby se dostaly ke slavnostnímu ohni, musely nejprve projít zkouškou čarodějů a čarodějnic. A tak se náš domov proměnil ve školu plnou úkolů, pokusů a zkoušek. Děti samozřejmě zvládly vše na jedničku, a tak se mohly zúčastnit ohně a své čarodějky spálit. Všichni si akci moc užili :).
Na jaře bylo také mnoho narozeninových oslav. Jak už bývá zvykem, každé dítě si svůj narozeninový den pořádně užije. Vychovatelé připraví spoustu dobrot, naše paní kuchařka upeče oslavenci krásný dort a oslava může začít. Mezi oblíbené dárky patří tento rok koloběžky, sportovní vybavení či deskové hry. Je ale na každém dítěti, jaký dárek si vysní :).
Po uvolnění opatření jsme se vydali na potlášek, zažít noc mimo domov – pod stanem. Děti mají tuto akci moc rády, a ani tentokrát jsme nebyli zklamaní. Zažili jsme soustu dobrodružství v přírodě, naučili se stavět stan i rozdělávat oheň, setkali jsme se s přáteli a poznali nové lidi, zasoutěžili jsme si a díky krásnému počasí jsme si také užili koupání. Byl to skvělý odpočinkový víkend. Za pozvání děkujeme trampské osadě Lokátoři nadějí.

Zpět...