Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

JARNÍ VÍKENDOVKY

Víkendovka na chatě Kristýně
21. 4. - 23. 4. 2023
Na chatě Kristýně se nám v létě moc líbilo a tento rok se nám podařilo s Brontosaury domluvit jeden volný termín na jaře, kdy jsme si tu mohli společně užít alespoň víkend. Situace se začala trochu komplikovat zdravotními problémy den před odjezdem a hrozilo zrušení celé akce. Nakonec bylo ale vše zachráněno, z původní sestavy sice skoro nikdo nezbyl, ale i tak se podařilo na poslední chvíli sbalit neplánovaně batohy náhradníkům a vyrazit na cestu. Jsme moc rádi, že i přes tak náročné změny se vše podařilo přeorganizovat a pobyt jsme si skvěle užili. Chata Kristýna se nachází mimo civilizaci i signál, takže jsme museli překonat dlouhou cestu vlakem a s těžkými batohy ještě kus cesty pěšky lesem, ale stálo to za to. V chatě jsme si zatopili dřevem v krbu a v lese jsme si užívali ničím nerušené hry, vyzkoušeli jsme si víkend bez elektřiny, mobilů a bez všedních starostí. Pozorovali jsme krásnou přírodu okolo nás, hráli si v potoku, stavěli domečky pro skřítky, chodili na vycházky do lesa a přinesli si čerstvou vodu ze studánky. Večer jsme si zahráli deskovky nebo sedli k táboráku a vyprávěli příběhy. Mladší děti dokonce objevily tajemný vzkaz od víly, která jim připravila několik úkolů – takže musely hledat schované kartičky, stavět pro vílu domeček, přenášet lentilky brčkem a na závěr společně hledat poklad na horách. I ti starší si pobyt užili, protože mohli v klidu relaxovat, odpočinout si od internetu, koukat do ohně v krbu a užívat si klid a pohodu. Nikdo toho po nich moc nechtěl, ale přesto se sami nabízeli a pomáhali, kde se dalo. Udělalo nám velkou radost, že všechny děti byly spokojené, chovaly se krásně k sobě navzájem a pomáhaly se všemi přípravami i úklidem. Jde vidět, že takové společné zážitky mimo civilizaci mají vždy něco do sebe a myslíme, že na ně budeme všichni dlouho vzpomínat.

Prodloužený víkend v MNV
5. 5. - 8. 5. 2023
Na jaře jsme zvládli ještě jednu víkendovku, které se zúčastnili hlavně ti, kteří nemohli jet na chatu Kristýnu. Nakonec to byla dámská jízda a také jsme si ji všichni skvěle užili. Brontosauři nám na prodloužený víkend zapůjčili klubovnu v Moravské Nové Vsi, kde jsme si mohli užít klid vesnice a krásnou okolní přírodu. Moc děkujeme za tuto možnost. Cesta na místo tentokrát nebyla tak náročná, takže jsme na klubovnu dorazili plní energie a těšili se na prozkoumávání okolí. Bylo nám líto, že klubovna nemá žádné jméno a proto jsme si ji rovnou i pokřtili na Chatu Samantu. Hned první den jsme se vydali na procházku k místním rybníkům, pak jsme prozkoumali taky všechna blízká hřiště a zajímavé části obce. Na hřišti jsme si pohráli, zacvičili a pak jsme se pustili do hledání čtyřlístků. A zdá se, že štěstí nám bude nakloněno, protože se nakonec každému podařilo nějaký najít. Jen tetě Lucince se moc nedařilo, ale tu jsme čtyřlístky alespoň obdarovali, aby měla štěstí při státnicích, na které se ještě před odjezdem na chatu pilně připravovala.
Bavilo nás také hraní deskovek a užívali jsme si holčičí chvilky při zaplétání copánků a povídání o všemožných zajímavých a hlavně důležitých holčičích tématech.
Asi nejlepší zážitek byl tradičně táborák – opekli jsme si špekáčky, zazpívali si a zatančili a bylo nám krásně při sezení u ohně a pozorování plamenů. Na závěr pobytu nás ještě čekala stezka za pokladem, kdy jsme se vydali po šipkách a po splnění úkolů nás čekala zasloužená odměna. Ani se nám nechtělo odjíždět domů, ale než jsme se nadáli byl tu poslední den a museli jsme zase balit a uklízet. Věříme, že zase brzy někam společně vyrazíme a jsme vděční za další nezapomenutelné zážitky.

Zpět...