Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

UKLIĎME ČESKO 2024

V roce 2024 se opět děti z našeho dětského domova účastnily akce "Ukliďme Česko". Tentokrát se do úklidového maratonu zapojily jak mladší, tak starší děti.

Všichni jsme se sešli brzy ráno a vyrazili do okolí. Naším cílem bylo uklidit dětská hřiště, která se nachází v okolí našeho dětského domova a také nedaleký Červený kopec.

I přes skutečnost, že to byla náročná práce, děti se nevzdaly a držely pohromadě. Navzájem si pomáhaly a soutěžily v tom, kdo najde nejvíce odpadků.

Po několika hodinách intenzivní práce se nám podařilo nasbírat opravdu velké množství odpadků a všichni měli pocit, že udělali něco smysluplného a užitečného. Nakonec jsme se všichni sešli na Červeném kopci, kde jsme si odpočinuli, dali si svačinu a obdivovali krásný výhled na okolní krajinu.

Celý den byl plný úsměvů, radosti a nadšení z toho, že jsme mohli pomoci a udělat něco pro lepší budoucnost. Těšíme se na příští rok, kdy se opět zapojíme do akce „Ukliďme Česko“ a budeme společně pracovat na zachování čisté a krásné přírody pro nás všechny. 😊

Vychovatel DD – Martin Sehnal, DiS.

Zpět...