Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

DOBROVOLNÍCI POD VEDENÍM PSYCHOLOGA DAVIDA

Již třetím rokem běží v našem domově projekt dobrovolnictví, organizovaný psychologem Davidem Vaňkem. Ten vždy na začátku roku sestaví tým skvělých mladých lidí a po konzultaci s kmenovými vychovateli je pak přiřadí k jednotlivým dětem. Ano. Jeden dobrovolník = jedno dítě. Naše děti jsou stále v kolektivu a žádného dospělého nemají jenom pro sebe. A tak je pro ně tato příležitost přímo výjimečná a velmi přínosná. Najednou mají „velkého kamaráda“, který je tu jenom pro ně :).

Dobrovolník si s dítětem domlouvá schůzky (cca jednou týdně) a společně pak vymýšlí, jak stráví odpoledne. Děti se na dobrovolníky vždy moc těší a radují se z času stráveného s nimi. Bohužel jsou momentálně možnosti velmi omezené, přesto jsou však děti s dobrovolníky v kontaktu. Snad se budou moci opět brzy setkávat a trávit čas naplno.

Tento projekt má z minulých let velmi dobré výsledky. Vznikají opravdová přátelství, děti lépe tráví svůj volný čas, ve svých dobrovolnících mají vzor a jejich život mnohdy nabere jiný směr.

Děkujeme!! :)

Zpět...