Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Po novém roce se konečně objevují první sněhové vločky a děti vzápětí startují sáňky a boby. Zimních radovánek jsme se nakonec dočkali a užili si jich dosyta. Uspořádali jsme také závod o nejlepšího bobistu! No a co jsme v zimě dělali, když sníh zrovna nebyl? Stavěli jsme dokonalé stroje ze stavebnice Merkur a také jsme vyzkoušeli spoustu nových receptů. Dokonce jsme si vyrobili vlastní kuchařky, a tak už děti k vaření dospělé pomalu ani nepotřebují. Různé dobroty zvládnou uvařit i samy.

Kulturní akce už nám moc chybí, stejně jako zájmové kroužky. Přesto ani střediska volného času v této době nezahálejí a nabízí nám spoustu typů na doma i do přírody. Zmínit musím především stezky s úkoly, kterých je po Brně hned několik. Protože procházky do přírody jsou sice fajn, ale pro děti zas až tak atraktivní nejsou. Ale stezka v přírodě, kde hledají obálky s úkoly, něco nového se dozví a vyzkouší si různé aktivity, to už zábavné je. A hlavně - trasy vedou po zajímavých přírodních stezkách, o kterých mnohdy nemáme ani ponětí. A tak bychom bez nich mnohá hezká místa v Brně ani nepoznali.

Zúčastnili jsme se například stezky „Hubatá hlíva“, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o Hlívě ústřičné a prošli se po klidném lese v Kohoutovicích. Také v parku Lužánky jsme si užili Vánoční a Velikonoční stezku s úkoly či nedaleko našeho domova stezku „pro nadšené záchranáře“, pořádanou taktéž SVČ Lužánky.

Během školního roku se účastníme přírodovědné soutěže Duhové střípky, organizované hnutím Brontosaurus. Díky jejich námětům jsme se naučili poznávat topografické značky a orientovat se v přírodě. Také souhvězdí už umíme poznávat, máme i své hvězdné projektory! Jeden večer jsme vyrazili na vyhlídku na Červeném kopci, abychom souhvězdí viděli naživo. To byla krása. V dubnu společně, aspoň na dálku, oslavíme Den Země.

Teď už nás čekají jarní prázdniny. Na týden vypneme počítače a mobily a odpočineme si od online výuky. Příměstských táborů se bohužel nezúčastníme, ale za to pro nás tety a strejdové chystají bohatý program, a tak už se moc těšíme :).

Zpět...