Dětský domov Brno, Jílová

příspěvková organizace

VELIKONOCE

Ani jsme se nenadáli a zima je pryč. Venku už krásně svítí sluníčko a v zahrádkách vykukují první květy. Už jsme se nemohli dočkat, až zase vytáhneme míče, koloběžky, švihadla, badmintonové pálky nebo pétanque a pořádně se vyřádíme na zahradě. Jaro nás nabilo novou energií :).

Na jaře probíhá po celé ČR akce „ukliďme Česko“. Protože nám na přírodě záleží, rozhodli jsme se také vyrazit do ulic a kolem našeho domova, školy a v blízké přírodě trochu uklidit. Byli jsme překvapeni, kolik nepořádku jsme na relativně malém území sesbírali. Snad o to víc si teď budeme uvědomovat, že odpadky do přírody nepatří. Vyrobili jsme si také nové koše na třídění odpadu a zopakovali pravidla, co kam patří. Za odměnu jsme si o víkendu udělali na zahradě první táborák a opekli špekáčky . Na koloběžkách jsme se vydali až ke koupališti Riviéra, kde jsme se vyblbli na dopravním hřišti. No a v oboře Holedná jsme navštívili nedávno narozená selátka.

A už jsou tady Velikonoce. A tak se pilně připravujeme – barvíme vajíčka, malujeme zajíčky a kuřátka. Samozřejmě nesmí chybět pomlázka. Tu s námi každoročně upletl strejda Martin. Na Zelený čtvrtek se vydáváme opět do Lužánek, kde pro nás SVČ připravilo krásnou velikonoční stezku. Dozvěděli jsme se o Velikonocích zase něco víc. Na oběd jsme si dali výborný špenát od našich kuchařek a pak jsme se pustili do pečení perníčků. Protože počasí přálo, vydali jsme se opět na koloběžky, tentokrát jsme ujeli přes 6 kilometrů a na sluníčku si užili krásné jarní odpoledne :). V pátek jsme odpočívali a dívali se na pohádku „Hop“. A představte si, co se stalo!! Velikonoční zajíček se svou partou zamířil i k nám!! V sobotu ráno jsme měli vajíčka úplně všude. V lednici, v botníku, ve skříni, mezi příbory, v hrníčku i v koupelně. Byli jsme moc překvapení, protože jak říkal jeden chlapeček: „Já jsem ani nevěděl, že ten zajíček fakt existuje.“ No takovou návštěvu jsme teda nečekali :). V sobotu jsme upekli jidáše a provoněli si celý byt. V neděli navštívíme kostely, protože Velikonoce jsou sice hlavně křesťanské svátky, ale nikomu neuškodí chvilka ztišení, zamyšlení se a třeba i poděkování za to, co máme. No a v pondělí?? To už je každému jasné. To bude zas mela :D….

Zpět...